"Avégett vagyunk a földön,
hogy egymást megismerjük,
szeressük és ezáltal
boldoguljunk."

(Nyirő József)

Legfrissebbek:"Legyünk ápolói együtt ennek a hirtelen nőtt csodálatos virágnak,
az erdélyi magyar irodalomnak."
(báró Kemény János, Marosvécs)

Képes beszámolóink

2023. április 14.
Költészet Napja
Kiskunhalas

Egyesületünk a  zsúfolt városi könyvtárban sikeres műsorral emlékezett a Költészet napján. Az Erdélyi Helikon három alig ismert költőjének munkásságáról és költészetéről  egyesületünk elnöke tartott előadást. Reményik Sándor, Áprily Lajos és Olosz Lajos műveit Ádám Hedvig, Schön Vivien, Szécsi Kira Viktória a Dékáni Árpád Technikum diákjai és Komma Mátyás valamint Szarvas Márton a Szilády Áron Gimnázium diákjai tolmácsolták.

Fényképek: Dr. Döme Ottó

 
Erdélyi Csillagok Irodalmi Egyesület © 2013-2024
Eddig 268398 látták a honlapunkat.

2024. május 24.

***